Dlaczego warto się doszkalać i zdobywać nowe umiejętności???

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Kończąc szkołę dla higienistek wiedziałam, że nie tylko będę robić zabiegi higienizacyjne (w tamtym czasie nie wiele osób słyszało o higienistce), ale również będę asystować. Wiedziałam też, że chcę czegoś więcej. Chcę uczestniczyć w procesie leczenia oraz być jak tylko mogę samodzielna. Miałam to szczęście, że pracowałam w gabinetach, gdzie mi to umożliwiono i dano mi szansę na dalszy rozwój. Przez cały ten czas jednak dokształcałam się i szkoliłam. Jestem też osobą, która lubi się uczyć, a książki pochłania…:)

Wiele lat temu na studiach, w ramach zajęć miałam zajęcia z pedagogiki. W tamtym czasie dla mnie były to najgorsze zajęcia i nigdy nie przepuszczałabym, że w przyszłości mi się przydadzą. Za kilka lat los dał mi szansę. Dostałam propozycję pracy w szkole i nauczania zawodu asystentki i higienistki, a potem i technika sterylizacji. Pierwsza reakcja szok. Gdzie ja??? To nie dla mnie. Ochłonęłam i odważyłam się się spróbować. Dziś wiem, że była to najlepsza decyzja w życiu, bo odnalazłam się w nauczaniu.

Chciałabym też Was motywować, byście się dokształcali, chodzili na szkolenia, kursy. Odnajdźcie swoją drogę w tym zawodzie. A jest ich wiele, czy to ortodoncja (moja droga), chirurgia, endodoncja, periodontologia, protetyka, czy kształcenie innych oraz wiele innych. Mając większe umiejętności, większą wiedzę wzrasta nasze poczucie wartości. Lekarze mają do nas większy szacunek oraz zaufanie. Stajemy się bardziej samodzielni i pacjenci inaczej nas traktują. Dodatkowo więcej zarabiamy.

Czy to Was nie przekonuje? Jeszcze raz zachęcam do poszerzania swojej wiedzy, bo nigdy nie wiesz kiedy i gdzie Ci się ona przyda.

Ze swojej strony zapraszam Cię na szkolenie z ortodoncji i higienizacji, a w przyszłości i na inne kursy. Chętne i z pomysłami osoby zapraszam do współpracy (może wspólnie stworzymy jakiś projekt). A Ty w jakim szkoleniu chciałbyś uczestniczyć ? Napisz i podziel się opinią.

Pozdrawiam

Edyta

Pozostałe artykuły

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Jedna odpowiedź

  1. Witam serdecznie, jestem w trakcie nauki w szkole policealnej na higienistke stomatologiczną. Zakochałam się w tym zawodzie. Przede wszystkim fascynuje mnie nauka profilaktyki nie tylko w gabinecie, przede wszystkim chciałabym w przyszłości nauczać dzieci w szkołach bądź w przedszkolach prawidłowych zachowań i higieny. Uważam, że to cudowny zawód i liczę, oraz zauważyłam, że coraz bardziej jest doceniany. Pozdrawiam oraz nadal będę obserwować Pani wpisy, gdyż osoby takie jak Pani są dla mnie inspiracją.🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszam na szkolenia