Eludril – 3 rodzaje płukanek

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Dziś trochę o produktach Pierre Fabre Oral Care Poland.

Może się komuś przyda…😃Każdy z Was pewnie słyszał i poleca Eludril. A wiecie, że są 3 rodzaje?

1. Najczęściej polecany przez wszystkich Eludril Classic – zawiera chlorheksydynę 0,10% oraz inne składniki, w tym alkohol. Ma działanie antyseptyczne i łagodzące. Polecany przy stanach zapalnych dziąseł, przyzębia, przed i po skalingu, po zabiegach chirurgicznych, ale może też być wykorzystywany do odkażania protez zębowych. Stosuje się rozcieńczony wodą od 7 do 15 dni.

2. Kolejny to Eludril Extra – zawiera również chlorheksydynę 0,20%, ale nie zawiera alkoholu. Polecany do stosowania przed i po zabiegach dla pacjentów z grup ryzyka, jak pacjenci z cukrzycą, onkologiczni, z wrażliwą śluzówką jamy ustnej (nie wysusza błony śluzowej). Mogą go stosować również dzieci od 6 roku życia. Zaleca się stosowanie 10 ml gotowego już roztworu przez 7 dni.

3. Eludril Care – do codziennej pielęgnacji. Zawiera chlorheksydynę w stężeniu 0,05% oraz chlorek cetylpirydyny 0,05%, bez alkoholu. Polecany dla osób z nadmiernie odkładającą się płytką nazębną, z problemami z dziąsłami, dla osób użytkujących uzupełnienia protetyczne i aparaty ortodontyczne. Płyn jest gotowy do użycia.

Ja w swojej pracy często polecam Eludril. A Wy?

Pozostałe artykuły

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszam na szkolenia