Odpoczynek

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Okres wakacyjny sprzyja podróżom, wyjazdom. Częściej odpoczywamy, oddajemy się relaksowi. Więcej czasu spędzamy z rodziną.

Każdy z Nas wie, jak ważny dla zdrowia jest odpoczynek, jak ważne jest wyważenie czasu pomiędzy życie prywatne a zawodowe. Nikt z Nas będąc zmęczony, a co za tym idzie sfrustrowany i nerwowy, nie będzie dobrze pracował. Nie będzie mógł się odpowiednio skoncentrować na swoich obowiązkach. Zmęczenie również sprzyja częstszemu wypaleniu zawodowemu.

My jako higienistki/higieniści mamy bardzo odpowiedzialną pracę. Musimy być skoncentrowani, pełni sił fizycznych i psychicznych. Dlatego dla Nas odpoczynek, regeneracja sił jest bardzo ważna. Jeżeli nie mamy możliwości wyjazdu na dłużej, wykorzystajmy chociaż weekend. Zróbmy to dla Naszego zdrowia, a organizm na pewno Nam podziękuje.

Ja często po intensywnej pracy uciekam z miasta w naturę. Kocham ciszę, śpiew ptaków, cykanie świerszczy oraz fotografowanie (amatorskie). Kocham miejsca z duszą, klimatem. Ważne by się zatrzymać, pobyć ze sobą, odzyskać siły.

A Wy jak lubicie odpoczywać? Co wtedy robicie? Jak się regenerujecie? Podzielcie się Waszym hobby, pasjami.

Pozostałe artykuły

Udostępnij wpis:

Share on facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapraszam na szkolenia